Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

"E adhuroj mënyrën e lojës së Bellingham", Ronaldo: Mbappe te Reali? Ai do të fitojë Topin e Artë aty

Shkruar nga NEWSPORT
"E adhuroj mënyrën e lojës së Bellingham",

Legjenda e futbollit brazilian, Ronaldo (R9) ka folur së fundmi për Jude Bellingham. Ish-sulmuesi nuk ka kursyer aspak fjalët e mira për anglezin, duke shtuar që e adhuron mënyrën e lojës së Bellingham. Gjithashtu, i ashtëquajturi “Fenomeni” shpreher se nëse Mbappe do të kryente një transferim te Reali, sipas tij është e sigurtë që francezi do të fitojë “Topin e Artë”.

“E adhuroj Bellingham, dhe e adhuroj mënyrën se si ai luan me fanellën e Real Madrid. Po shënon në thuajse të gjitha ndeshjet, avancon me shpejtësi drejt sulmit dhe arrin të dallosh dëshirën e tij për të gjetur rrugën rrjetës.

Mbappe te Real Madrid? Nuk dua të flas për këtë transferim para se të bëhet gjithçka zyrtare. E di shumë mirë se të gjithë janë entuziastë për ta parë Mbappe me fanellën e Realit, është një lojtar i jashtëzakonshëm. Mendoj se transferimi te Reali është një mundësi e shkëlqyer për Mbappe, atje do të fitojë edhe Topin e Artë. Te Reali do ta mbrojnë si brenda ashtu edhe jashtë fushe”, është shprehur Fenomeni.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga