Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Dy Sadiku në Zvicër, pas sulmuesit të KOMBËTARES edhe i vëllai në kampionatin zviceran

Shkruar nga NEWSPORT
Dy Sadiku në Zvicër, pas sulmuesit të KOMBËTARES edhe i

Armando Sadiku është transferuar te Lugano. Sulmuesi i Kombëtares ka bërë ditën e djeshme debutimin e tij me skuadrën zvicerane në miqësoren ndaj Vakerit. Sadiku u aktivizu në pjesën e dytë duke treguar që ka lënë pas dëmtimin dhe është i gatshëm për të luajtur. Një lajm i mirë edhe për trajnerin Panuçi që do të ketë në dispozicion bomberin e komvëtares.

Në Zvicër nuk do të luajë vetëm Armando Sadiku, por edhe i vëllai i tij Sherif Sadiku i cili është transferuar te skuadra e Belizonës. Një skuadër që militon në ligën inferiore, por që për ish-lojtarin e Elbasanit dhe Shkumbit është një mundësi e artë për të provuar veten jashtë Shqipërisë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga