Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Dy ndeshjet e para të ditës së sotme ne Champions League, Ajax kërkon fitore, rikthehet Gotze (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT

Ajax – Rangers dhe Eintracht Frankfurt – Sporting Lisbon janë dy ndeshjet e para të ditës së dytë të Uefa Champions League. Holandezët e Ajax pas largimeve të Martinez dhe Antony rikthehen në Champions League ku do të kërkojnë fitoren e parë teksa presin ndeshjen e mbrëmjes ndërmjet Napolit dhe Liverpool për të parë se cili do të humbasë pikë.

Kampionët e Europa League, Frankfurt, fituan një vend në gurpet e Championsit pas fitores së Europa League dhe tanimë presin në shtëpinë e tyre portugezët e Sporting Lisbon. Në arenën e Champions League rikthehet pas 3 vitesh gjermani Mario Gotze që do të ndihmojë skuadrën e tij të re, Frankfurt, për kalimin e grupeve.

Formacionet Zyrtare:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga