Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Drita “befasohet” në transfertë, Gjilani dhe Llapi bëjnë detyrën

Shkruar nga NEWSPORT
Drita “befasohet” në transfertë, Gjilani dhe Llapi

Janë luajtur ditën e sotme tre nga ndeshjet e javës së pestë të Superligës së Kosovës. Ndeshje ku kishte edhe surpriza.

Drita u surprizua në transfertën e Fushë Kosovës, duke marrë vetëm 1 pikë, në ndeshjen që u mbyll me rezultatin 1-1. Një hap fals për ekipin e Dritës që padyshim është një pretendent për tu shpallur kampion.

Në krahun tjetër ekipi i Gjilanit bëri detyrën në shtëpi duke fituar minimalisht 1-0 përballë Malishevës.

Fitore mori edhe Llapi në transfertën përballë Feronikelit me rezultatin bindës 0-3.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga