Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Dortmund nuk ka ndërmend t’i rinovojë kontratën, mbrojtësi gjerman drejt pensionimit

Shkruar nga NEWSPORT
Dortmund nuk ka ndërmend t’i rinovojë kontratën,

Borussia Dortmund duket se nuk ka ndërmend t’i ofrojë rinovimin Mats Hummels. Kontrata aktuale e palëve përfundon në verën e ardhshme.

Sipas “Sport Bild” gjermani se po mendon seriozisht pensionimin nga futbolli i luajtur. 34-vjeçari pavarësisht se tashmë nuk e mban më shiritin e kapitenit, sërish te verdhezinjë është një lider në dhomat e zhveshjes.

Kujtojmë se Hummels veshi fanelën e Dortmund në verën e vitit 2019, ku u transferua nga skuadra e Bayern. Mbrojtësi ka luajtur vetëm në Bundesligë, ndërsa ka dalë nga akademia e Bayern, ndërsa në karrierën e tij ka mbajtur veshur vetëm fanelën e bavarezve dhe verdhezinjve.

Këtë sezon me Dortmund ka luajtur në 3 ndeshje, ndërsa ka gjetur rrugën e rrjetës në dy raste, duke qenë protagonist në kampionat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga