Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Dopietë dhe asist për fitoren e Kosovës, Rashica: Jam i lumtur, rast ideal për lojtarët e rinj

Shkruar nga NEWSPORT
Dopietë dhe asist për fitoren e Kosovës, Rashica: Jam i lumtur,

Kosova arriti të fitonte 3-0 ndaj Andorrës në transfertë. Ky është triumfi i parë për “Dardanët” në kualifikuese, që rihapin edhe llogaritë në grupin I.

Milot Rashica mbrëmjen e djeshme ishte me shiritin e kapitenit në krah dhe ia doli të shënonte dy gola fantastik dhe të asistonte te goli i Zeqirit. Pas sfidës kapiteni theksoi se është shumë i lumtur dhe se kjo sfidë ishte shanci ideal për lojtarët e rinj.

 “Jam i lumtur për golat dhe fitoren. Ishte një fitore e mirë, pasi është e para. Po ashtu, ishte një rast i mirë për të provuar disa lojtarë të rinj, duke e pasur parasysh situatën në grup. Mendoj se shumica kanë treguar paraqitje të mirë dhe e kanë dhënë maksimumin në këtë ndeshje”, u shpreh Rashica pas ndeshjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga