Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Do t’u dhurojë titullin e tretë në histori, në Napoli bëjnë gati shpërblimin për SPALLETTIN

Shkruar nga NEWSPORT
Do t’u dhurojë titullin e tretë në histori, në Napoli

Napoli është një ndeshje larg zyrtarizimit të titullit kampion. Skuadra e Luciano Spalletti këtë sezon ka dominuar çdo kundërshtarë në Serie A, ndërsa udhëheq me diferencë të madhe pej 18 pikësh nga vendi i dytë që mbahet nga Lazio.

Spalletti është strategu i gjithë këtij suksesi të jashtëzakonshëm që o merr Napoli këtë sezzon dhe si i tillë drejtuesit po bëjnë gati edhe shpërblimin për punën e bërë. Ky do të jetë edhe titulli i tretë i napolitanëve në historinë e tyre dhe kjo gëzon pamasë drejtuesit.

Mes palëve po mendohet rinovimi, teksa kontrata aktuale e Spallettit përfundon në qershor të këtij viti. De Laurentis dëshiron që timonieri i skuadrës të rinovojë të paktën edhe për një sezon tjetër. E gjithë  kjo do të mund të diskutohet dhe të kopsitet në fund të kampionëtit, kur të gjithë do të jenë mjaftueshëm të qetë për të marrë vendimet e duhura.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga