Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Dinamo sfidon Besën me “sytë” nga Skënderbeu, ylli ekipit lë në “baltë” Mehmetin

Shkruar nga NEWSPORT
Dinamo sfidon Besën me “sytë” nga Skënderbeu, ylli

Dinamo do të presë Besën ditën e nesrmë në stadiumin e Kamzës në orën 15:00 për të luajtur ndeshjen e javës së 23-të të Kategorisë së Parë. Blutë s’kanë objektiv tjetër vec fitores për të provuar shpresuar më pas në një hap fals të Sëknderbeut në mënyrë që të rimarrë kreun e klasifikimit.

Ndaj kavajasve mungesa e vetme është sulmuesi Denisson. Braziliani është golashënuesi më i mirë i ekipit dhe mugnesa e tij është një humbje e madhe. Në ndeshjen e fundit me Turbinën ai pësoi një dëmtim që për momentin është në dyshim shkalla e tij. Rezonanca ka treguar një dëmtim serioz por lojtari ka bërë ushtrime individuale ditën e djeshme por gjithsesi, nesër nuk pritet të ketë ndonjë mrekulli.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga