Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Dinamo ka humbur “fillin”, "Nëndetësja" nuk ka akoma idetë e qarta

Shkruar nga NEWSPORT
Dinamo ka humbur “fillin”, "Nëndetësja" nuk ka

Dinamo arriti të siguronte ngjitjen në Kategorinë Superiore pasi u pozicionua në vendin e 2-të në Kategorinë e Parë. Nëndetsja rikthehet në elitë vetëm pas një viti qëndrim në të parën.

Rikthimi i ka gjetur ke konsoliduar teksa deri më tani ata kanë bërë plot 6 afrime dhe janë larguar vetëm 3. Drejtuesit e klubit po mendojnë edhe rinovimin me mesfushorin David Ivan që të qëndrojë edhe për një sezon.

Por, ajo që bie në sy është fakti se blutë nuk kanë një ide të qartë se kur do të fillojnë fazën përgatitore. Ditë më parë është folur se ata do të udhëtojnë drejt Italosë ose Turqisë. Por, deri më tani janë vetëm fjalë pasi klubi akoma nuk ka fiksuar një datë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga