Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Devolli kundër të shkuarës, Turbina s’ka çfarë humbet, ja si pritet të rreshtohen cërrikasit

Shkruar nga NEWSPORT
Devolli kundër të shkuarës, Turbina s’ka çfarë

 

Turbina do të ketë një përballje të vështirë ditën e sotme në orën 13:00. Cërrikasit sfidojnë Dinamon në kryeqytet e cila është e uritur për tre pikë pas dy ndeshjeve pa fitore. Turbina vjen me moralin e ngritur teksa mori fitoren e parë javën e kaluar ndaj Tërbunit me rezultatin e pastër 3-0.

Në krye të stolit të Turbinës është Bledar Devolli i cili e njeh mjaft mirë kundërshtarin pasi ka qenë pjesë e stafit në sezonin e shkuar ku për disa javë mori edhe rolin e trajnerit të parë. Devolli do të synojë të gjejë pikat e dobta dhe të forta të bluve dhe sot do të rreshtojë ekipin e tij për të marrë një rezultat pozitiv.

Formacioni i Mundshëm:

Turbina (4-3-3) – Laroshi; Buxhelaj, Zaimi, Ngjela, Isha; Jusuf, Hyska, Zani; Dezhgiu, Ahanonu, Gonzalez.

Trajner: Bledar Devolli

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga