Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Del Piero drejt Arabisë Saudite, merr rolin e rëndësishëm te Al Nassr

Shkruar nga NEWSPORT
Del Piero drejt Arabisë Saudite, merr rolin e rëndësishëm te

Arabia Saudite nuk është e preferuar vetëm nga lojtarët, por edhe nga trajnerë dhe të tjerë personalitete të futbollit. I radhës do të jetë Alessandro Del Piero. Ky i fundit pritet të marrë një post të rëndësishëm te Al Nassr. Sipas mediave italiane bëhet me dije se te skuadra ku luan edhe Cristiano Ronaldo do të marrë rolin e drejtorit sportiv.

Arabia Saudite ka filluar gjithnjë e më shumë të investojë në botën e futbollit, duke filluar me blerjen e Neëcastle United dhe nënshkrimin e Cristiano Ronaldos në janar.

Një nga arsyet me sa duket pas këtij investimi në rritje u bë e dukshme të mërkurën, kur FA Saudite njoftoi synimet e saj për të nisur një ofertë për të pritur Kupën e Botës 2034.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga