Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

De Laurentiis me dy mendje: Osimhen qëndron 100%, por edhe mund të largohet…

Shkruar nga NEWSPORT
De Laurentiis me dy mendje: Osimhen qëndron 100%, por edhe mund të

Presidenti i Napolit, De Laurentiis shpreh besimin në qëndrimin e Victor Osimhen në Itali, por lë të kuptohet për nënshkrime të mundshme nëse nigeriani largohet.

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis iu drejtua mediave në lidhje me spekulimet e transferimeve rreth Victor Osimhen. Pavarësisht interesimit intensiv nga klubet e tjera, De Laurentiis shprehu besimin e tij se golashënuesi më i mirë i Serie A nga sezoni i kaluar do të mbetet në Napoli.

Megjithatë, ai la të kuptohet gjithashtu për aftësinë e klubit për të sjellë talente të mëdha nëse Osimhen do të largohej. De Laurentiis përmendi nënshkrimet e mëparshme si Khvicha Kvaratskhelia dhe vetë Osimhen si shembuj të ambicies së Napolit për të siguruar lojtarë me cilësi të lartë.

“Ne do të shohim Victor Osimhen duke veshur fanellën tonë sezonin e ardhshëm, kjo është e sigurt”, tha De Laurentiis.

“Atëherë nëse vjen një propozim i parefuzueshëm, ne do të vazhdojmë dhe do të gjejmë një tjetër talent të lartë siç bëmë me Kvaratskhelia dhe Osimhen”, tha kreu napoletan.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga