Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Çfarë vlerësimi për Vedat MURIQIN, e rreshtojnë krah Messit si më të mirët e Europës

Shkruar nga NEWSPORT

Vedat Muriqi është në kulmin e karrierës dhe po kalon një sezon për të mos u harruar te Mallorca në La Liga. Në 25 ndeshje këtë sezon ka shënuar 12 gola, 2 më pak se Karim Benzema dhe 6 nga Lewandowski. Në ndeshjen e fundit shkëlqeu duke shënuar një dygolësh, madje të fundit në minutën e 94’ me një penallti të fituar nga vetë ai që do t’i jepte 1 pikë të rëndësishme Mallorcas.

Sajti prestigjoz që merret me të dhënat e lojtarëve “WhoScored”, i ka bërë një vlerësim shumë të madh sulmuesit dardan teksa e ka vendosur në formacionin më të mirë të javës së fundit në 5 kampionatet më të mira të Europës. Nota 9.0 për “Piratin” që partner në sulm ka hiç më pak por Leo Messin me notën 8.6.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga