Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Goditi me bërryl kundërshtarin dhe kërcënoi arbitrin, Ronaldo protagonist në gjysmëfinalen e Kupës së Arabisë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Goditi me bërryl kundërshtarin dhe kërcënoi arbitrin,
Cristiano Ronaldo

Në Arabi mbrëmjen e djeshme u zhvillua gjysmëfinalja e Kupës mes Al Hilal dhe Al Nassr. Skuadra e Cristiano Ronaldos u mposht me shifrat 2-1, ku portugezi si rrallë herë ishte një nga më të dobëtit në fushën e blertë.

Sikur të mos mjaftonte vetëm kaq, por CR7-ta shpërtheu në një moment gjatë lojës duke mos mbajtur dot nervat. 39-vjeçari goditi me bërryl një nga kundërshtarët. Arbitri nuk e toleroi dhe e ndëshkoi në minutën e 86-të me karton të kuq.

Diçka e tillë nervozoi akoma më shumë Ronaldon, i cili për pak sa nuk konfrontohet edhe me gjyqtarin e sfidës., ndërsa nuk nguroi ta kërcënonte. Veprime këto që me shumë gjasa nuk do të mund të shpëtojë prej dënimit të komisionit të disiplinës arabe.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga