Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Shkarkoi Allegrin, Juventusi prezanton trajnerin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Shkarkoi Allegrin, Juventusi prezanton trajnerin e ri
Massimiliano Allegri

Tashmë është zyrtare, Thiago Motta është trajneri i ri i Juventusit. Është pikërisht tekniku italian ai që do të marrë vendin e të shkarkuarit, Massimiliano Allegri.

Motta fillon kështu një aventurë të re me “Zonjën e Vjetër”, pasi mbylli një kapitull fantastik me Bolognan të cilët ia doli t’i kualifikonte në Champions League për sezonin e ardhshëm.

Me Juventusin, tekniku 41-vjeçar do të nënshkruajë një kontratë të vlefshme deri në vitin 2027.

Teksa kujtojmë që ky është ekipi i katërt që Motta mban rolin e trajnerit të parë. Më parë, italiani ka drejtuar Genoan, Spezian dhe Bolognan.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga