Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Zirkzee drejt largimit, Bologna 'piketon' sulmuesin shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
Zirkzee drejt largimit, Bologna 'piketon' sulmuesin shqiptar
Joshua Zirkzee

Bologna po përgatitet për të gjetur zëvendësuesin e Joshua Zirkzee. Sulmuesi holandez është i destinuar për t’u larguar, me Milan, Arsenal, Inter dhe Juventus në garë për shërbimet e tij.

Në krahun tjetër, klubi i Bolognas, me paratë që do të fitojë nga shitja e Zirkzee pretendon të gjejë një zëvendësues që i garanton gola.

Një ndër të preferuarit e klubit emilian është edhe sulmuesi shqiptar, Albion Rrahmani. Bomberi i përfaqësueses së Kosovës po kalon një sezon mjaft të mirë me Rapidin e Bukureshtit të Rumani, duke marrë vëmendjen e disa klubeve europiane.

Në këtë sezon, sulmuesi 23-vjeçar ka zhvilluar 29 ndeshje, të cilat ka shënuar plot 19 gola dhe ka asistuar në 5 të tjerë. Statistika këto që i kanë tërhequr vëmendjen Bolognas.

Zirkzee drejt largimit, Bologna 'piketon' sulmuesin shqiptar
Albion Rrahmani

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga