Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Vojvoda s’ka dyshime: Fitoren e meritonim ne, Juventusi na rrezikoi vetëm me Vlahovic

Shkruar nga NEWSPORT
Vojvoda s’ka dyshime: Fitoren e meritonim ne, Juventusi na rrezikoi
Mergim Vojvoda

Torino barazoi me Juventusin në kuadër të javës së 32-të të Serie A. Mërgim Vojvoda ështëë i bindur se skuadra e tij i meritonte 3 pikët.

Mbrojtësi i Kosovës shtoi se Juventus pati vetëm një rast me Vlahovic dhe se përgjatë gjithë pjesës tjetër të ndeshjes, ishte Torino që udhëhoqi takimin.

“Nëse Lazaro do ta shënonte atë rastin në fundin e ndeshjes, atëherë do të kishim marrë tre pikë të merituara. Më vjen keq që nuk shënuam gol, ishte i vetmi detaj që na mungoi.

E kishim përgatitur ndeshje në mënyrën e duhur, tani të vazhdojmë të punojmë për të mbledhur më shumë pikë. Megjithatë, më vjen inat sepse i meritonim tre pikët, nuk gabuam asgjë në fushë. Ata patën vetëm një rast me Vlahovic dhe gjithë të tjerat i bëmë ne”, u shpreh Vojvoda.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga