Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Milani i jep lamtumirën Giroud dhe Piolit, kuqezinjtë mbyllin sezonin me 'show' golash

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Milani i jep lamtumirën Giroud dhe Piolit, kuqezinjtë mbyllin
Giroud, Leao, Pioli/ Milan

Milani nuk mori më shumë se një barazim ndaj Salernitanas në San Siro duke mbyllur sezonin me një barazim 3-3.

Kuqezinjtë luanin thjeshtë për statistika pasi llogaritë i kanë likuiduar prej javësh dhe mbrëmja e sotme ishte e gjitha për Olivier Giroud e Stefano Pioli.

Sulmuesi dhe trajneri do të largohen nga Milani pas 3 sezonesh dhe sot e kishin për herë të fundit përpara tifozëve kuqezi. Leao, Giroud e Calabria ishin autorët e golave, ndërsa për Salernitanan, Sambia dhe dopieta e Simy.

GOLAT:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga