Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Kristjan Asllani merr medaljen e kampionit, Inter ngre trofeun 20-të në "San Siro"

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kristjan Asllani merr medaljen e kampionit, Inter ngre trofeun 20-të
 

Inter ka ngritur sot në “San Siro” trofeun e 20-të të kampionit në historinë e klubit. Kristjan Asllani mori medaljen e tij, teksa kujtojmë se ky është trofeu i parë i kampionit për të.

Asllani është preferuar shpesh herë si zëvendësues nga Inzaghi duke dhënë kontribut. Zikaltërit ishin pa rival gjatë këtij kampionati, ndërsa Juventus dhe Milan luftuan bashkë për vendin e dytë.

Takimi kundër Lazios që u luajt sot përfundoi me rezultatin 1 me 1. Dhe pse Lazio mbylli pjesën e parë në avantazh, kampionët në fuqi i barazuan afër fundit të takimit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga