Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Juventus nuk ia del përballë Cagliarit, 4 gola dhe 2 penallti për të ndarë pikët    

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Juventus nuk ia del përballë Cagliarit, 4 gola dhe 2 penallti
 

Juventus ka barazuar 2 me 2 përballë Cagliarit. Ndeshja e vlefshme për javën e 33-të të Seria A pa skuadrat të ndanin nga 1 pikë.

Pjesa e parë u vendos nga 2 golat e Cagliarit përmes penalltive. Në të dytën Juventus reagoi.

“Zonja e Vjetër” ngushtoi rezultatin fillimisht me Vlahovic. Më pas një autogol i hoqi fitoren nga duart Cagliarit.

Juventus mbetet në vendin e tretë me 64 pikë. Cagliari ndërkohë pozicionohet në vendin e 14.

Golat e ndeshjes: 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga