Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Bologna shpërdoron ndaj Juventusit, 'Zonja e Vjetër' shmang ‘infarktin’ në minutat e fundit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Bologna shpërdoron ndaj Juventusit, 'Zonja e Vjetër'
Bologna - Juventus

Bologna ka barazuar në shtëpi përballë Juventusit në ndeshjen e vlefshme për javën e 37-të të Serie A. Sfida e zhvilluar në “Stadio Renato Dall'Ara”, përfundoi 3-3.

Vendasit kaluan në avantazh që në minutën e 2-të me anë të Calafiorit, ndërsa 9 minuta më vonë Castro dyfishoi shifrat. Me nisjen e pjesës së dytë, ishte përsëri Bologna që sulmonte duke gjetur golin e 3-të përsëri me Calafiorin.

Juventusi u ‘ringjall’ në minutat e fundit të sfidës, duke shënuar 3 gola në 8 minuta, me Chiesan, Milik dhe Yildiz.

Me këtë barazim, Bologna shkon në kuotën e 78 pikëve në vendin e 3-të, ndërsa “Zonja e Vjetër” me 68 pikë mbetet në vendin e 4-të.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga