Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Surprizë nga Monza, klubi italian emëron trajner ish-in e Milanit

Shkruar nga NEWSPORT
Surprizë nga Monza, klubi italian emëron trajner ish-in e Milanit
Alessandro Nesta (m) & Paolo Maldini (d)

Alessandro Nesta është trajneri i ri i Monzas. Ish-mbrojtësi i Milanit është bindur nga drejtori sportiv i Monzas, Adriano Galliani për të nisur një aventurë të re së bashku.

Lajmin për emërimin e Nesta-s si trajner e ka bërë të ditur vetë klubi italian me anë të një njoftimi në faqen zyrtare. Krah fotos së trajnerit, Monza shkruan: “Mirësevjen mister”.

Kujtojmë që tekniku 48-vjeçar vjen te Monza pasi më parë ka drejtuar 4 ekipe. Nesta ka qenë trajner i  Miami FC, Perugia, Frosinone dhe Reggiana, ndërsa tani është gati për aventurën e Monzas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga