Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Stefano Pioli do të mbetet në Serie A, bëhet gati kontrata 2-vjeçare për timonierin e Milan

Shkruar nga NEWSPORT
Stefano Pioli do të mbetet në Serie A, bëhet gati kontrata
Stefano Pioli

Stefano Pioli do të largohet nga Milan në fund të këtij sezoni. Timonieri italin do të ndajë rrugët me kuqezinjtë, ndërsa karriera e tij pritet të jetë sërish në Itali.

Sipas mediave italiane bëhet me dije se është në “pole-position” për të marrë drejtimin e Napolit. Aurelio De Laurentiis e pëlqen Piolin dhe tashma ka nisur punën për t’i bërë gati kontratën.

Nga sa mësohet kontrata do të jetë për 2 vite. Kujtojmë se 59-vjeçari ka kontratë të vlefshme me kuqezinjtë deri në qershor të vitit 2025, ndërsa ka një pagë prej 4 milionë eurosh. Gjithsesi kjo tashmë nuk vlen dhe palët do të ndërpresin bashkëpiunimin mes tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga