Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Nis puna për sezonin e ri, Javier Zanetti zbulon dy rinovimet e para

Shkruar nga NEWSPORT
Nis puna për sezonin e ri, Javier Zanetti zbulon dy rinovimet e para
Lautaro Martinez - Nicolo Barella - Hakan Calhanoglu

Interi tashmë e ka fituar titullin kampion në Serie A dhe drejtuesit kanë nisur punën për përforcimin e skuadrës për sezonin e ri. Një nga hallkat kryesore për sezonin  eri janë “blindimi” i lojtarëve kyç të skuadrës.

Lautaro Martinez dhe Nicolo Barella janë dy prej liderve të ekipit dhe si të tillë qëndrimi i tyre te zikaltërtit do të vaazhdojë. Të paktën kështu ka konfirmuar Javier Zanetti, i cili nuk ka dyshime për vazhdimësinë e projektit me ta.

“Lautaro dhe Barella sigurisht që do të rinovojnë. Si nga ana jonë ashtu edhe nga ana e tyre ka predispozicion maksimal për të vazhduar punën së bashku’, ka theksuar zëvendëspresidenti i interit. Aktualisht të dy lojtarëve kontrata aktuale u përfundojnë në qershor të vitit 2026, teksa rinovimi i tyre do të zgjatet edhe për disa sezone të tjera.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga