Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

PANIK në Itali/ Futbollisti i Romës probleme me zemrën, arbitri mbyll ndeshjen me vetëm 73 minuta lojë (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
PANIK në Itali/ Futbollisti i Romës probleme me zemrën, arbitri
Evan Ndicka duke u larguar urgjence

Momente paniku në Itali teksa në ndeshjen Udinese – Roma, futbollisti i kryeqytetasve, Evan Ndicka është larguar me urgjencë nga fusha e lojës pas shqetësimeve që ndjente në kraharor.

E menjëhershme ndërhyrja e mjekëve të cilët nxorrën jashtë mbrojtësin duke i dhënë ndihmën e parë brenda ambienteve të stadiumit.

Ngjarja ndodhi në minutën e 72’ kur rezultati ishte 1-1 dhe arbitri ndërpreu lojën për 10 minuta e më pas do të vinte edhe fërshëllima e trefishtë në minutën e 83’ duke mbyllur përfundimisht sfidën.

Mbetet të mësohet gjendja e lojtarit, por shqetësimi në fytyrat e romanistëve dukej qartë.

Golat e Pereyra e Lukaku:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga