Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milani përgatit sakrificën ‘alla-Tonali’, Bayern Munchen mund të ‘financojë’ merkaton e ‘Djallit’

Shkruar nga NEWSPORT
Milani përgatit sakrificën ‘alla-Tonali’, Bayern Munchen
Theo Hernandez, Mike Maignan

Dy nga lojtarët kryesorë të Milanit, Mike Maignan dhe Theo Hernandez u skadon kontrata pas dy vitesh. Lojtarët kanë kërkuar rritje rroge për rinovimin, 8 dhe 10 milionë euro respektivisht nga 3 dhe 7 milionë që përfitojnë aktualisht.

Por, nuk është kaq e lehtë pasi kuqezinjtë po mendojnë për të sakrifikaur njërin prej tyre në mënyrë që të financojnë merkaton e verës, njëjtë siç bënë me Sandro Tonalin verën e shkuar.

Në skenë është gjithnjë Bayern Munchen që i do të dy në bavari për të zëvëndësuar Manuel Neuer dhe Alphonso Davies. Milani u aka bërë të qartë çdo ekipi të interesuar që lojtarët nuk largohen pa u paguar 80 milionë euro për gardianin dhe 100 milionë për mbrojtësin e majtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga