Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milan bën gati shkarkimin, një skuadër kampione i “qepet” pas Piolit

Shkruar nga NEWSPORT
Milan bën gati shkarkimin, një skuadër kampione i
Stefano Pioli

Milan dhe Stefano Pioli do të ndajnë rrugët në fund të këtij sezoni. Palët nuk do të vazhdojnë bashkëpunimin mes tyre në sezonin e ri dhe në këto kushte në qershor do të t’i japin fund “martesës” së tyre.

Të vëmë në dijeni të kësaj ssituate, Aurelio De Laurentiis ka kthyer sytë nga 58-vjeçari. Kreu i klubit napolitan pas Antonio Contes pëlqen shumë Piolin dhe në këto kushte po nis të “thur” planin për të tentuar transferimin e tij te Napoli.

Sipas mediave italiane bëhet me dije se palët do të nisin së shpejti bisedimet mes tyre. Piolin e pret një kontratë 2-vjeçare në “Diego Maradona”, me opsionin e zgjatjes së bashkëpunimit deri në 2027 me Napolin. Kujtojmë se Pioli mori drejtimin e Milan në vitin 2019 dhe kontrata aktuale i përfundon në qershor të vitit 2025.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga