Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Juventus fiton Kupën e Italisë, "Zonja e Vjetër" mposht Atalantën e Gjimshitit në "Stadio Olimpico"

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Juventus fiton Kupën e Italisë, "Zonja e Vjetër"
 

FINALJA E KUPËS SË ITALISË

Atalanta 0-1 Juventus

Juventus fitoi Kupën e Italisë, pasi mposhti 0 me 1 Atalantën në finalen e madhe. Ishte goli i Vlahovic në pjesën e parë, që vendosi fatet e gjithë takimit.

Formacionet:

Atalanta (3-4-2-1): Carnesecchi; De Roon, Hien, Gjimshiti; Zappacosta, Pasalic, Ederson, Ruggeri; Koopmeiners, De Ketelaere; Lookman.

Juventus (3-5-2): Perin; Gatti, Bremer, Danilo: McKennie, Cambiaso, Nicolussi Caviglia, Rabiot, Iling Junior; Chiesa, Vlahovic.

Rastet e ndeshjes:

73' Vlahovic gjen dhe golin e dytë, por VAR e anulon për pozicion jashtëloje.

4' Vlahovic kalon në avantazh Juventusin.

1' Nis ndeshja. 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga