Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“I solle Milanit gëzim pas 12 vitesh”, Leao mesazh lamtumire Piolit: Ke hyrë në histori, më bëre edhe mua të rëndësishëm

Shkruar nga NEWSPORT
“I solle Milanit gëzim pas 12 vitesh”, Leao mesazh lamtumire
Stefano Pioli dhe Rafael Leao

Zyrtarizimi i largimit të Stefano Piolit nga Milani, tashmë i ka dhënë fund një sage që pritej prej kohësh. Pas 3 sezonesh, aventura kuqezi e trajnerit italian vjen drejt fundit, një aventurë që kulmoi me fitoren e titullit kampion pas 12 viteve për Milanin.

Ndër mesazhet e lamtumirës, është edhe Leao që i dedikon disa rreshta në faqen e tij në rrjete sociale.

“Faleminderit për gjithçka mister, pas 12 vitesh ti solle gëzim të madh tek të gjithë fansat e Milanit dhe si rezultat emri ytë hyri në historinë e Milanit. Faleminderit që më ndihmuat të nxjerr emrin tim në elitën e futbollit dhe të fitoj një vend të rëndësishëm në këtë klub madhështor. Do t’ju jem gjithnjë mirënjohës”, shkruan Leao.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rafael Leão (@iamrafaeleao93)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga