Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Gjykata vendos në Itali, Ronaldo del i fituar ndaj Juventus

Shkruar nga NEWSPORT
Gjykata vendos në Itali, Ronaldo del i fituar ndaj Juventus
 

Cristiano Ronaldo do marrë rreth 10 milionë euro paga të prapambetura nga Juventus. Për këtë ka vendosur gjykata italiane dhe vendimi është komunikuar këtë të mërkurë.

Ronaldo e kishte dërguar çështjen në gjykatë ku kërkonte 9.7 milionë euro për pagat e prapambetura të sezonit 2020/21. Po ashtu dhe interesat apo shpenzimet e tjera proceduriale, të cilat i takojnë Ronaldos.

Juventus akoma nuk ka reaguar në lidhje me këtë çështje. Kujtojmë se portugezi dha kontributin e tij për 3 sezone në Itali me Juventus, që nga viti 2018 deri në vitin 2021.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga