Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

De Rossi pas fitores me Lazion: Derbin e jetova i qetë, po shijojmë vetëm të tashmen

Shkruar nga NEWSPORT
De Rossi pas fitores me Lazion: Derbin e jetova i qetë, po shijojmë
Daniele De Rossi

Roma ia doli të fitonte derbin me Lazion në kampionat. Verdhekuqtë triumfuan 1-0 ndaj kundërshtarëve në një derbi që ishte shuë i luftuar.

Goli i Mancinit do të ishte vendimtarë për skuadrën e Daniele De Rossit, i cili koleksionon kështu një 3 pikësh të rëndësishëm për të tentuar një vend në Champions League. Pas kësaj fitoreje, timonieri i Romës do të theksonte se asnjëherë nuk e kishte ndjerë vetën kaq të pranishëm se në derbi dhe se për momentin po shijon të tashmen.

“Tani do ta quaja veten zoti i pranishëm, sepse nuk jam ndjerë kurrë më i pranishëm se kaq, nuk kam qenë ndonjëherë më dinamik edhe pse kam ardhur në stadium për të brohoritur dhe mbështetur lojtarët. Derbin e kam jetuar i qetë, nuk e di të ardhmen. Tani për tani po mendoj vetëm për të tashmen. Ne e njohim mirë Milan-in, do ta përballojmë pak më të qetë”, ka theksuar italiani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga