Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Shkëmbim mes Chelsea dhe Napolit, Broja dhe Lukaku ‘sjellin’ Osimhen në Londër

Shkruar nga NEWSPORT
Shkëmbim mes Chelsea dhe Napolit, Broja dhe Lukaku ‘sjellin’
Armando Broja, Romelu Lukaku, Victor Osimhen

Pavarësisht nënshkrimit të një kontrate të re me Napolin në dhjetor, me klauzolën e lirimit të sulmuesit me vlerë rreth 100 milionë euro, presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis konfirmoi se Victor Osimhen do të largohet nga klubi në fund të sezonit.

25-vjeçari ka qenë i lidhur me PSG, Chelsea dhe Arsenal, por sipas gazetarit italian Gianluca di Marzio, Osimhen preferon të luajë në Premier League sezonin e ardhshëm, në vend që të kthehet në Ligue 1.

Napoli raportohet se është në bisedime me Chelsean për një transferim me para dhe lojtar, me Romelu Lukakun që mund të mbetet në Serie A duke paguar një tarifë të madhe për Osimhen. Një pjesë e mirë e tarifës pritet të ‘sponsorizohet’ nga shitja e Armando Brojës që tashmë është konfirmuar edhe nga Fabrizio Romano.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga