Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Heqja e sistemit VAR? Nuk ka më dyshime, ekipet angleze marrin vendimin përfundimtar

Shkruar nga NEWSPORT
Heqja e sistemit VAR? Nuk ka më dyshime, ekipet angleze marrin vendimin
Premier League - VAR

Nuk ka më dyshime, ekipet e Premier League-s angleze kanë votuar që ta mbajnë sistemin VAR. Vendimi është marrë dhe tashmë gjithçka është zyrtare.

Klubet angleze kanë votuar dhe në fund 19 ishin pro mbajtjes së VAR ndërsa vetëm 1 ekip ishte kundër. Wolverhampton ishte ekipi që votoi për heqjen e VAR, por vota e këtij klubi ishte e pavlefshme përballë 19 kundërshtarëve.

Gjithashtu, është dakordësuar që në VAR të ketë përmirësime. E gjitha kjo është bërë për të mirën e tifozëve dhe lojës, konfirom Premier League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga