Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Derbi i Manchesteterit ‘paralizon’ Anglinë, Kupa vë përballë Cityn kundër United

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi i Manchesteterit ‘paralizon’ Anglinë, Kupa vë
City - United/ FA Cup

Në Angli ditën e sotme do të luhet një tjetër finale e rëndësishme e këtij sezoni. Derbi i Manchesterit ‘paralizon’ Anglinë.

Manchester City dhe Manchester United od të përplasin “brirët” mes tyre në orën 16:00. “Qytetarët” dhe “Djajtë” do të bëjnë mes tyre llogaritë e Kupës së Anglisë, sfidë që do të luhet në “Ëembley”.

Një duel titanësh do të jetë mes dy ekipeve, të cilat do të luftojnë për çdo centimetër të fushës për fitoren. Skuadra e Pep Guardiolës pas ditë më parë fitoi titullin, ndërsa tashmë kërkon një tjetër trofe.

Ndërkohë nga krahu tjetër “djemtë” e Erik ten Hag psi dështuan të sigurojnë një vend në kompeticionet europiane, e shikojnë Kupën e Anglisë si “shpëtimin” e këtij sezoni. Ndeshej spektakolare, ku do të jetë pritet ‘shoë” si në fushën e lojës ashtu edhe në tribuna.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga