Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Prej 10 muajsh i papunë, Frank Lampard kandidat për kombëtaren e njohur

Shkruar nga NEWSPORT
Prej 10 muajsh i papunë, Frank Lampard kandidat për kombëtaren e
Frank Lampard

Frank Lampard mund të rikthehet së shpejti në stol. 45-vjeçari ka 10 muaj që nuk drejton asnjë skuadër, që prej largimit nga Chelsea.

Tashmë anglezi është i gatshëm të marrë drejtimin e një ekipie dhe meri i tij ndodhet në listën e kombëtares së njohur. Bëhet fjalë për Kanadanë. Federata Kanadeze e Futbollit e ka vendosur Lampardin në listë për të udhëhequr ekipin kombëtar në Kupën e Botës 2026, të cilën ata janë bashkë-organizator.  

Një mundëri reale për lampard, i cili mund të jetë protagonist në Kupën e Botës 2026. Mbetet të shihet se çfarë do të sjellin muajt e ardhshëm dhe nëse do të pranojë ofertën e Kanadasë apo jo.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga