Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Ka firmosur me Barcelonën, sot pritet zyrtarizimi i Hansi Flick

Shkruar nga NEWSPORT
Ka firmosur me Barcelonën, sot pritet zyrtarizimi i Hansi Flick
Hansi Flick

Hansi Flick do të jetë trajneri i ri i Barcelonës. Ish-trajneri i Bayern Munich do të zëvendësojë te katalanasit Xavi Hernandez.

Sipas “Mundo Deportivo” bëhet me dije se palët kanë nënshkruar kontratën mes tyre, teksa ditën e sotme pritet zyrtarizimi i këtij operacioni. Sic bëhet e ditur, Flick ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me opsion rinovimi edhe për një sezon tjetër.

Nga kjo kontratë, gjermani do të përfitojë 2.5 milionë euro në sezon. Flick ka mbërritur që mbrëmjen e djeshme në Barcelonë dhe po bëhet gati për zyrtarizimin nga ana e klubit, ku më pas trajneri do të thotë edhe fjalët e para si katalanas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga