Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Genaro Gattuso i jep fund papunësisë, trajneri italian merr ofertën e bujshme

Shkruar nga NEWSPORT
Genaro Gattuso i jep fund papunësisë, trajneri italian merr
Gennaro Gattuso

I papunë që nga largimi i tij nga Olympique Marseille shkurtin e kaluar, Gennar Gatusso mund të vazhdojë së shpejti një sfidë të re në karrierën e tij si trajner në futbollin profesionist.

45-vjeçari ka marrë një ofertë nga Arabia Saudite. Ekipi i Al-Taawoun është në gjurmët e teknikut italin. Klubi arab i ka dërguar një ofertë zyrtare ish-trajnerit të Napolit, Valencias dhe Milanit.

Nuk dihet nëse Gattuso do ta pranojë këtë ofertë, por raportohet se nëse italiani pranon, atë e pret një kontratë mjaft e rëndësishme, ku paga pritet të jetë shumë e majme.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga