Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Finalja e Champions, Europa League, Conference dhe Superkupa e UEFA-s, dalin në shitje biletat

Shkruar nga NEWSPORT
Finalja e Champions, Europa League, Conference dhe Superkupa e UEFA-s, dalin
Champions League - Europa League - Conference League

Ditën e sotme UEFA ka vendosur të nxjerrë në shitje biletat për 3 finalet europiane të këtij sezoni. Kështu tifozët do të kenë mundësinë të sigurojnë biletën e tyre për të parë finalet e madha të sezonit 2023/2024.

Finalja e madhe e Champions League do të luhet në “Wembley” më 1 qershor në orën 21:00. Gjithsej janë 60,000 bileta nga 86,600 në dispozicion për tifozët për t’i siguruar paraprakisht.

Çmimet e biletave:

Tifozët: (të rezervuara për tifozët e ekipeve): 60 £
Kategoria 3: 160 £
Kategoria 2: 430 £
Kategoria 1: 610 £

Finalja e Europa Legue do të zhvillohet me 22 maj në orën 21:00 në “Dublin Arena” në Republikën e Irlandës. Gjithsej 36,000 bileta nga 48,000 janë në dispozicion për tifozët.

Çmimet e biletave:

Tifozët: (e rezervuar për tifozët e ekipeve): 40 €
Kategoria 3: 65 €
Kategoria 2: 100 €
Kategoria 1: 150 €

Finalja e Conference League  do të luhet me 29 maj në orën 21:00 në “AEK Arena” në Athinë. Gjithsej 21,000 bileta nga 27,100 janë në dispozicion për tifozët.

Çmimet e biletave:

Tifozët: (të rezervuara për tifozët e ekipeve): 25 €
Kategoria 3: 45 €
Kategoria 2: 85 €
Kategoria 1: 125 €

Ndërkohë Superkupa e UEFA-s do të zhvillohet me 14 gusht në orën 21:00 në Varshavë të Polonisë. Gjithsej 48,000 bileta nga 56,400 janë në dispozicion për tifozët.

Të gjjithë tifozët do të kenë mundësinë të aplikojnë për biletë nëpërmjet linkut që ndodhet te faqja zyrtare e UEFA-s. Pas aplikimit do t’iu vijë një email konfirmimi, ndërsa duhet të shikojnë aprovimin e tyre nëpërmjet aplikacionit të UEFA-s që është i disponueshëm si në Apple ashtu në Android.

Çdo aplikant i suksesshëm do të jetë në gjendje të blejë deri në katër bileta në numrin e caktuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga