Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E BUJSHME/ Jose Mourinho drejt rikthimit, gati kalimi te ish-skuadra e tij

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Jose Mourinho drejt rikthimit, gati kalimi te ish-skuadra e tij
Jose Mourinho

Jose Mourinho është i papunë që prej largimit nga skuadra e Romës. Portugezi është shumë afër rikthimit të bujshëm te ish-skuadra e tij.

Sipas mediave portugeze bëhet em dije se “Special One” mund të marrë drejtimin e Benficas, skuadër ku nisi edhe shkallët e karrierës. Por për rikthimin te skuadra portugeze duhert fillimisht që të largohet trajner aktual në fund të sezaonit për t’i bërë vend Mourinhos.

61-vjeçari ka në karrierë mjaft të pasur në trajning, ku ndër vite ka drejtuar skuadra si Sporting, Porto, Barcelona, benfica, Inter, Chelsea, United, Real Madrid, Tottenham dhe Roma.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga