Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CONFERENCE LEAGUE

Conference League merr vëmendjen, 8 ekipe duan fitoren në çerekfinale

Shkruar nga NEWSPORT
Conference League merr vëmendjen, 8 ekipe duan fitoren në
Conference League

JO vetëm Europa League, në fushë ditën e sotme do të zbresin edhe 8 ekipet e Conference League për të zhvilluar mes tyre ndeshjet çerekfinale të këtij kompeticioni. 4 takime që do të luhet në dy orare të ndryshme.

Gjithçka do të startojë me sfidën mes Olimpiacos Piraeus dhe Fenerbahces në orën 18:45. Paralelisht do të luhet edhe përballja mes Plzen dhe Fiorentinës. Skuadra “vjollcë” konsiderohert si një prej ekipeve favorite për të fituar këtë trofe dhe ndaj në ndeshjen e sotme e ka mëse “detyrim” fitoren.

Ndërkohë në orën 21:00 do të zhvillohen dy sfidat e tjera. Aston Villa do të presë në shtëpi Lille. Dueli i fundit i mbrëmjes së sotme është sfida mes Club Brugge KV dhe PAOK.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga