Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Reali “fiton” Champions League për herë të 15, bastet nuk llogarisin Dortmundin

Shkruar nga NEWSPORT
Reali “fiton” Champions League për herë të 15, bastet
Champions League

Borussia Dortmund dhe Real Madrid luajnë më 1 qershor finalen e Champions League. Bastet llogarisin si favorit absolut Realin në “Wembley”.

Kështu me koeficient 1.6, “galaktikët” shihen si fituesit e Championsit për herë të 15 në historinë e tyre. Në anën tjetër fitorja e Dortmund kuotohet 5, ndërsa barazimi brenda 90 minutave 4.

Kujtojmë se Real Madrid ndodhet në finale pasi eleminoi Bayern Munchen. Dortmundi ia doli të largojë PSG-në në turin paraardhës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga