Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

PSG dhe Dortmund 'all-in' me më të mirët, publikohen formacionet zyrtare

Shkruar nga NEWSPORT
PSG dhe Dortmund 'all-in' me më të mirët, publikohen
PSG - Dortmund

Paris Saint-Germain dhe Borussia Dortmund luajnë aktin e dytë në gjysmëfinale të Champions League. Sontë në orën 21:00, dy skuadrat përballen në “Parc des Prince” për të prenotuar biletën e parë për finalen Londër 2024.

Gjermanët vijnë të avantazhuar falë fitores minimale në ndeshjen e parë, por parizienët luajnë gjithçika për gjithçka. Ndaj, pritet një ndeshje plot emocione dhe luftë sportive ku spektakli është i garantuar.

Trajnerët kanë përzgjedhur formacionet titullare dhe vijnë me më të mirët e mundshëm.

PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Beraldo, Mendes; Zaïre-Emery, Vitinha, Fabián Ruiz; Dembélé, Mbappé, Barcola. Trajner: L. Enrique
Dortmund: Kobel; Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen; Can, Sabitzer; Adeyemi, Brandt, Sancho; Füllkrug. Trajner: E. Terzic

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga