Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Kylian Mbappe merr përgjegjësitë pas eliminimit nga Champions: Duhet të isha vendimtar, nga unë priten golat

Shkruar nga NEWSPORT
Kylian Mbappe merr përgjegjësitë pas eliminimit nga Champions:
Kylian Mbappe, Dortmund

Kylian Mbappe foli pas eliminimit të PSG nga Champions League ku u mposht në gjysmëfinale nga Dortmund. Ylli i francezëve merr përgjegjësitë për dështimin duke u shprehur se mund të bënte më mirë në zonën kundërshtare.

"Duhet të kishim shënuar. Ne kishim mundësitë, por kur nuk je efektiv është e vështirë të kalosh. Jo çdo gjë duhet hedhur tutje. Kjo skuadër ka dhënë shumë, janë përpjekur të bëjnë krenarë të gjithë tifozët, por nuk mjaftoi tani duhet të vazhdojmë të punojmë sepse kemi ende një finale (Coupe de France) dhe është një objektiv i rëndësishëm.

A ishte Borussia Dortmund më e fortë?

“Nuk e di, nuk ka nevojë të denigrojmë kundërshtarin, secili do të bëjë analizat e veta, por e vërteta është që na sulmuan një apo dy herë dhe shënuan. Ne shpesh hynim në zonën e tyre dhe nuk ia dolëm me sukses. Ky është një fakt i pamëshirshëm, nuk më pëlqen shumë të flas për fatin e keq.

E mbani veten përgjegjës?

"Unë u përpoqa të ndihmoja ekipin tim sa më mirë që munda. Nuk ishte e mjaftueshme. Kur flasim për efikasitet, ne po flasim për mua. Unë jam ai që duhet të shënoj gola dhe të jem vendimtar. Nëse gjërat shkojnë mirë, unë marr gjithë dritën dhe kur ata nuk funksionojnë, unë i marr hijet, kjo është jeta.

Si e vlerësoni sezonin?

"Nëse bëjmë një bilanc, duke marrë parasysh projektin e ri me të rinjtë, mendoj se nuk shkoi aq keq. Në Paris Saint-Germain ne gjithmonë duam të fitojmë. Jemi të trishtuar, e përsëris, tani duhet të fitojmë Coupe de France."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga