Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BUNDESLIGA

Largimi i trajnerit Edin Terzic, 2 senatorë me "valixhe" në duar bëhen shkak

Shkruar nga NEWSPORT
Largimi i trajnerit Edin Terzic, 2 senatorë me "valixhe" në
 

Largimi i Edin Terzic ishte lajmi i bujshëm, që erdhi sot nga Dortmund. Finalistët e Champions League vendosën të ndërpresin bashkëpunimin dhe pse kishin 1 vit të mbetur kontratë.

Për këtë shkak shihet të jenë bërë dy “senatorë”. Bëhet fjalë për Hummels dhe Reus, që kanë folur me kritika për trajnerin e tyre.

Ironia e fatit është se asnjë prej tyre nuk do të jetë pjesë e Dortmundit sezonin e ardhshëm. Reus ka konfirmuar largimin, teksa Hummels nuk ka pranuar rinovimin.

Kështu Terzic do i ndjekë nga pas. Te Dortmund po mendojnë për zëvendësuesit jo vetëm te skuadra, por dhe për në stol.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga