Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Bonucci bëhet me skuadër të re, ish-kapiteni i Juventusit kalon në Bundesligë

Shkruar nga NEWSPORT
Bonucci bëhet me skuadër të re, ish-kapiteni i Juventusit kalon
Leonardo Bonucci është bërë me skuadër të re. Ish-kapiteni i Juventusit do të kalojë në Bundesligë. Qendërmbrojtësi do të firmosë me Union Berlin. Bonucci do të udhëtojë ditën e sotme për Berlin, ku do të firmosë edhe kontratën me skuadrën gjermane.  Kontrata do të jetë deri në qershor 2024, kurse po diskutohet edhe mundësia për zgjatje të kontratës edhe për një tjetër sezon. 36-vjeçari largohet kështu nga Juventusi pasa 6 sezonesh si bardhezi. Gjatë kësaj periudhe ka fitruar 17 trofe me “Zonjën e Vjetër”. 8 tituj kampion, 4 Kupa Italie dhe 5 Superkupa.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga