Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Besa “peshkon” tek kampionet, verdhezinjtë akord me talentin pogradecar

Shkruar nga NEWSPORT

Besa ka filluar nga puna për sezonin e ardhshëm. Pasi i besuan timonin Lorenc Pashja, verdhezinjtë kanë filluar nga puna për ndërtimin e një skuadre kompetitve. Ndërkoh ditën e sotme ata kanë bërë edhe goditjen e parë.

Besa ka nënshkruaj me mesfushorin Arbri Pengu. Ky i fundit ishte pjesë e Strugës në Maqedionën e Veriut më të cilën u shpall edhe kampion. 20-vjeçari e njeh mirë kampionatin shqiptar pasi më parë ka qenë pjesë e Pogradecit dhe Bylis.

Pengu tashmë do të rikthehet sërish në Shqipëri por këtë herë tek Besa. Mesfushori nga Pogradeci do të jetë një përforcim i rëndësishëm për trajnerin Pashja për sezonin e ardhshëm.

[caption id="attachment_698640" align="alignnone" width="255"]Arbri Pengu Arbri Pengu[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga