Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Basketbolli në Shkodër ka prekur fundin, tifozët bëjnë thirrje për sponsor

Shkruar nga NEWSPORT

Vllaznia e basketbollit po kalon një nga momentet më të vështira të saj. Kuqeblutë e koshit, këtë sezon rrezikojnë rënjen nga Superliga, pasi regjistrojnë një nga startet më të këqija në vitet e fundit. Humbjet e njëpasnjëshme e rendisin aktualishtë në vendin e fundit të renditjes.

Situata është shumë shqetësuese pasi zbrazëtia në shkallët e pallatit të sportit të lë të kuptosh momentin e vështirë. Tifogrupi “Vllaznit Ultras”, një nga grupet që i ka qëndruar besnik ekipit në çdo lloj kohe apo rrethane, ka bërë një thirrje të hapur për të gjithë biznesmenët e qytetit, që të kontribojnë për klubin e basketbollit.

Thirrja zyrtare e tifogrupit “Vllaznit Ultras”:

"Reagim!

Duke pa gjendjen ne te cilen ndodhet ekipi jone i basketbollit, nji prej vlerave te ketij qyteti dhe duke e dite se ne si qytet sa shume e dojme sportin, ne si tifogrup bajm nji kerkes per cdo biznesmen shkodran i cili e ndjen qe te kontriboje per qytetin dhe per ngjyrat kuq e blu, le te ofrohet si ne rrolin e sponsorit apo qofte edhe ma teper por mjafton qe tane bashke te bajm dicka per kyt emer dhe per kto dy ngjyra qe nuk e meritojne te jene ne ket pike qe jane sot.

Prandaj po ju bajm thirrje dhe kerkes dhe do insistojme qe nuk do ndalemi deri sa ekipi jone i zemres VLLAZNIA te rikthehet aty ku e ka vendin!

Nji Jete Dy Ngjyra Nji Skuader!

VLLAZNIA"

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga