Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Tirana një markë, klubi bardheblu ndalon abuzimet me emrin dhe logon bardheblu

Shkruar nga NEWSPORT

Klubi i Futbollit Tirana është tashmë institucion i cili gëzon regjistrimin e markes së tij. Klubi bardhebu ka ndërmarrë një hap të rëndësishëm përsa i përketë të ardhurava financiare duke mos lejuar asnjë abuzim me stemën dhe emrin e klubit.

Çdo njëri që do të shkeli këtë rregull do të dënohet me ligj dhe një gjë e tillë është konfirmuar nga klubi në faqen zyrtare.

Të gjithë kompanitë që do të kërkojnë të përdorin emrin e Tiranës duhet të marrin më parë leje në klub e normalisht të paguajnë për një gjë të tillë. Një hap mjaft i rëndësishëm për të rritur më shumë të ardhurat në klub e për t’i dhënë fund abuzimeve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga