Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Barcelona përballë MURIQIT kërkon rikthimin te fitorja, mësoni të gjitha SFIDAT e ditës së sotme në La Liga

Shkruar nga NEWSPORT

La Liga do të luajë ditën e sotme ndeshjet e parafundit të saj. Në orën 19:00 në fushë do të zbresin 18 ekipe dhe do të kërkojnë fitoren.

Barcelona do të presë në “Camp Nou” ekipin e Vedat Muriqit, katalanasit do të kërkojnë të rikthehen te fitorja pas 2 humbjeve radhas, ndërsa Mallorca kërkon të ngjitet në klasifikim.

Interesant do të jetë sfida mes Atletico Madrid dhe real Sociedad. Kjo e fundit do të synojë fitoren për të “blinduar” vendin e 4-të në tabelën e klasifikimit.

Me interes pritet edhe sfida e mbijetesës mes Cadiz dhe Celta Vigos.

[caption id="attachment_694406" align="alignnone" width="670"]Ndeshjet e sotme ne La Liga Ndeshjet e sotme ne La Liga[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga