Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Balotelli i bindur: Milani fiton derbin, por jo titullin

Shkruar nga NEWSPORT
Balotelli i bindur: Milani fiton derbin, por jo titullin

Mario Balotelli është shpesh një nga zërat që komenton futbollin italian. Pavarësisht se aktivizohet në Turqi me ekipin e Adana Demirspor, shpeshherë sulmuesi italian jep mendimin e tij për futbollin në Serie A dhe jo vetëm.

Së fundmi, Balotelli ka folur për derbin Inter-Milan. Ish-sulmuesi i të dy ekipeve të Milanos shpreh mendimin e tij duke thënë se Milani do ta fitojë derbin. Por 33-vjeçari është i sigurt se titulli është i Interit.

“Unë mendoj se Milani ka shanse reale që të fitojë derbin dhe kam bindjen që do t’ia dalë, por thjesht sa për t’i shtyrë festën titullit. Që Interi të mos fitojë titullin, duhet të pësojë 5 humbje, diçka e pamundur për një skuadër që deri tani ka humbur vetëm një herë”, është shprehur Mario Balotelli.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga